Hatsan Arms Company jest jednym z wiodących producentów w branży zbrojeniowej na świecie.
Powstała w 1976 roku firma Hatsan Arms Company specjalizuję się w produkcją broni palnej oraz wiatrówek:
- strzelb gładkolufowych powtarzalnych - pump action, strzelb samopowtarzalnych – półautomatycznych oraz śrutowej broni sportowej pod marką „Escort".
- śrutowej broni myśliwskiej pod marką „Optima".
- wiatrówek pod marką „Hatsan".
Działalność firmy uzupełnia produkcja broni i wiatrówek pod obcymi markami dla lokalnych odbiorców.
Zastosowanie najnowszych technologii oraz wyselekcjonowanych komponentów firma Hatsan rezerwuję wyłącznie dla produktów sygnowanych własnymi markami.
Na 15.000 m2 powierzchni produkcyjnej, firma zatrudnia 400 pracowników. Posiadając własny park maszynowy około 300 maszyn, w tym najnowsze maszyny CNC, firma wykonuję całą produkcję we własnym zakresie od projektowania do wyrobu końcowego.
Obecnie firma eksportuję swoje wyroby do 90 krajów na świecie. W połowie 2011 firma Hatsan otworzyła swoje przedstawicielstwo w USA.
Firma Sharg wyłączny dystrybutor produktów firmy Hatsan na Polskę miała również swój udział w kształtowaniu kierunków rozwoju firmy Hatsan.
Korzystając z wieloletniego doświadczenia oraz licznych kontaktów firma Sharg pomogła w nawiązywaniu kontaktów biznesowych oraz doradzała w koncepcji rozwoju nowych produktów.
Wysoką jakość produktów doceniła Polska policja, która wprowadziła do swojego wyposażenia strzelby gładkolufowe - pump action.
Ogromna popularność marki Hatsan sprawiła, że na rynku pojawiają się wiatrówki pochodzące z nielegalnego importu.
Wiatrówki te produkowane na inne rynki europejskie posiadają energię znacznie różniącą się od obowiązującego w Polsce limitu energii 17J oraz nie posiadają oryginalnego certyfikatu producenta dotyczącego limitu energii.
Certyfikat limitu energii jest dodawany przez producenta do każdej wiatrówki importowanej przez firmę Sharg.
Certyfikat jest niezbędnym dokumentem stwierdzającym legalność wiatrówki oraz zgodność cech produktu z polskimi przepisami okazywanym organom państwowym w tym Policji w czasie ewentualnej kontroli.
Od 2010 roku na wniosek firmy Sharg, każdą wiatrówkę importowaną przez polskiego dystrybutora firma Hatsan oznacza w sposób trwały nazwą firmy Sharg oraz obowiązującym w Polsce limitem energii 17J umieszczonym obok logo Hatsan.
Dołączany certyfikat jak i trwałe oznaczenia na wiatrówce mają ustrzec naszych klientów przed problemami związanymi z zakupem produktów pochodzących z nielegalnych źródeł.
Obecnie prokuratura prowadzi na terenie kraju kilkanaście spraw dotyczących nabycia wiatrówek różnych producentów pochodzących z nielegalnych źródeł, znacznie przekraczających limit energii 17J obowiązujący w naszym kraju.
Wiatrówki te w myśl obowiązujących przepisów w Polsce są bronią. Posiadanie broni bez zezwolenia zagrożone jest karą więzienia.
Prawomocny wyrok skazujący uniemożliwia w przyszłości ubieganie się osobie skazanej o piastowania funkcji w administracji samorządowej oraz administracji państwowej. |